Святкування Масляної в ЗОШ №10

24 лют. 2017
В останній тиждень перед Великим Постом святкують Масляну. У народі Масляну ще називають Масницею, Масляницею, Сиропустом, Колодієм, Лущенням . Масляниця символізує закінчення зимового періоду. В основі святкування було вшанування народження Бога Сонця - як джерела тепла, а значить і майбутнього урожаю. Саме тому головною обрядовою стравою на Масляну були різноманітні млинці, які своєю формою нагадували Сонце. Також на столі обов'язковими є вареники з сиром і маслом та сметаною. Та самою їжею Масляна не обмежувалася. Це було цікаве дійство, яке тривало цілий тиждень.

Святкування  Масляної  в  ЗОШ  №10

В останній тиждень перед Великим Постом святкують Масляну. У народі Масляну ще називають Масницею, Масляницею, Сиропустом, Колодієм, Лущенням .   Масляниця символізує закінчення зимового періоду. В основі святкування було вшанування народження Бога Сонця - як джерела тепла, а значить і майбутнього урожаю. Саме тому головною обрядовою стравою на Масляну були різноманітні млинці, які своєю формою нагадували Сонце. Також на столі обов'язковими є вареники з сиром і маслом та сметаною. Та самою їжею Масляна не обмежувалася. Це було цікаве дійство, яке тривало цілий тиждень.

Знаючи і шануючи традиції свого народу,   у святкуванні взяли активну участь учні  та  вчителі  ЗОШ  №10. Старшокласники   Шильке  К., Зічук  А.,  Климов  А., Пікунов  А.,  Зинов’єв  М, Боровинська  К., Олейник  С.,  Александрова  А. виконували ролі головних персонажів святкового дійства: Весни, Сонця, Морозу, Зими,  скоморохів. А  роль  Масляної  зіграли  вчителі   Пікуленко  К.М.   та    Гомберг  І.А.

Святкові ігри, веселі конкурси, розваги, майстер-класи для дітей і дорослих, запашний  чай  із  самовару  комунального  підприємства  шкільного  харчування  «Восток»,  млинці,  в  приготуванні  яких  взяли  участь  мами  учнів  та  самі  школярі,  конкурс  творчості „Зимове опудало",  переможцем  якого  став  витвір  сім’ї  учня  2-б  класу  Іванова  М.,  подарували  учням  та  вчителям сонячний настрій, чарівне відчуття наближення весни. Всі учасники та гості свята залишилися задоволеними, адже попереду всіх чекає довгоочікувана весна.