Учнівське самоврядування в умовах дистанційної освіти

В умовах дистанційного навчання в ЗОШ№10 працює учнівська рада «Лідер», метою работи якої є формування соціально-адаптованої особистості, якій властиві управлінські і лідерські якості, виховання у молоді свідомого ставлення до своїх обов’язків, поваги до законів держави, набуття певного рівня правових знань. Учнівське самоврядування має двоступеневу структуру – загальношкільну і класну – з чітким взаємозв’язком органів учнівського самоврядування класів із загальношкільним: перші підпорядковуються останнім, а педагогічний колектив навчального закладу, насамперед класні керівники, здійснює консультативну педагогічну допомогу і підтримку самоврядування обох рівнів.

Структура першого рівня – учнівське самоврядування на рівні класних колективів (5-9 класи ). Структура другого рівня - шкільне учнівське самоврядування (10-11) класи.

У роботі об’єднання використовуються різноманітні форми і методи: онлайн зустрічі - засідання, організація і проведення різноманітних свят, конкурсів, організація відео – флешмобів, колективне створення презентацій, відео до різних заходів, у тому числі і Випускного вечора, підбір фото та відео матеріалів для висвітлення заходів на сторінці у Facebook. Активні лідери постійно підтримують зв’язок з педагогом-організатором, є ініціаторами правової зустрічі «Учень в умовах дистанційного навчання: права та обов’язки», онлайн – конференції «Дистанційне навчання: переваги і недоліки», ініціювали створення спільного відеочеленджу до Дня Вишиванки.

Учнівське самоврядування будується на принципах самореалізації, самодіяльності, самоорганізації та самодостатності особистості школярів. У школі існує учнівська організація  шкільний  Центр  «Лідер».

Розроблено Положення про учнівську раду, в якому відображені права і обов'язки учасників учнівського самоврядування, визначено основні функції органів самоврядування в школі та в класних колективах. Учнівська рада працює згідно з:

У розробці шкільних програм брали активну участь представники органів учнівського самоврядування. Етапи пізнавально-розвиваючої гри «Стежками доброти» визначаються на засіданні учнівської ради школи.

Розроблено та затверджено на загальних зборах (вищий орган самоврядування) структуру учнівського самоврядування.

Структура учнівського самоврядування ЗОШ №10

Загальні збори скликаються 1 раз на рік. На них підбиваються підсумки роботи органів учнівського самоврядування, обирається новий склад Центру  «Лідер», затверджуються основні напрямки роботи на рік, заходи. Один раз на місяць проводяться засідання учнівської ради, секторів.

Керівники секторів є організаторами та активними учасниками виховних заходів, які проводяться в школі.  Робота з молодшими школярами організується в межах пізнавально-розвиваючої гри «Стежками доброти», напрямки якої протягом року відповідають загальній системі виховної роботи в школі.

Наказом по школі «Про організацію виховної роботи» призначено кураторів різних напрямків виховної роботи з числа педагогічних працівників школи. Взаємини членів учнівського та педагогічного колективів побудовані на довірі, співробітництві. Вчителі-куратори є радниками, їх побажання можуть бути прийнятими до уваги радою і розглянуті на його засіданнях. Куратори допомагають у роботі секторів, у вирішенні проблем, активізують і спрямовують їх роботу.

Про позитивний досвід роботи з розвитку учнівського самоврядування свідчить участь учнів школи в різноманітних заходах обласного та міського рівня.